خبر

سقوط
No announcement yet.

چرا تست بزنيم؟

سقوط
X
 • فیلتر
 • Time
 • نشان دادن
پاک کردن همه
پست های جدید

 • چرا تست بزنيم؟

  براي موفقيت در آزمون هاي سراسري بايد علاوه بر مطالعه ي دقيق مطالب درسي، آشنايي با انواع سؤال هاي تستي را نيز بياموزيم. مسلماً داوطلباني كه با شيوه ي پاسخ به سؤال هاي تستي آشنايي داشته باشند در آزمون نسبت به افرادي كه هيچ گونه آشنايي با اين گونه سؤالات ندارند، بهتر عمل خواهند كرد. گاهي تعدادي از داوطلبان به جاي مطالعه، هم زمان با تست فقط براي كسب مهارت در تست زدن تلاش مي كنند و تمام زمان خود را صرف تمرين تست مي كنند. اين دسته از داوطلبان فقط شكل ظاهري سؤال ها و پاسخ ها را حفظ مي كنند، بدون اين كه تلاشي براي فهميدن داشته باشند و قطعاً در كنكور دچار مشكل مي شوند. مطالعه ي مفهومي، بدون تست يا تمرين تست زني به صورت انبوه بدون مطالعه ي مفهومي، اشتباه است. بهتر است تمرين تست زني را در 4 مرحله انجام گيرد:
  1. مرحله ي اول بايد هم زمان با درس خواندن باشد؛ يعني بعد از خواندن هر بخش بايد تست همان بخش را (البته نه به صورت انبوه) تمرين كنيد و بعد از گذشت دو يا سه روز دوباره تست هاي همان مبحث را تمرين كنيد تا از تسلط خود بر روي مبحث مورد نظر مطمئن شويد.
  2. در مرحله ي دوم بايد حين تست زدن، تست هايي را كه مهم اند شناسايي كرده و در كتاب خودآموزي وارد كنيد (از اين مرحله در مواقع قبل از آزمون يا در دوران جمع بندي استفاده كنيد).
  3. مرحله ي سوم در ايام نوروز يا دوران طلايي است كه كل كتاب هاي پايه و نيم سال اول پيش تمام شده است.
  4. مرحله ي چهارم بعد از ايام نوروز است كه به آن دوران جمع بندي مي گويند. در اين مرحله از خلاصه نويسي هاي خود كه در تمام سال انجام داده ايد استفاده كنيد و به تمرين تست بپردازيد و با استفاده از تكنيك روش ۳ روز يك بار اقدام به تست زني كنيد. به ياد داشته باشيد براي رسيدن به تعادل در تست زني بايد در آزمون هاي معتبر شركت كنيد؛ آزمون هايي كه از كيفيت استاندارد برخوردارند و شما را به هدفتان نزديك خواهند كرد.

خبر

سقوط
No announcement yet.
درحال پردازش...
X