خبر

سقوط
No announcement yet.

چرا مطالبي را كه مطالعه مي كنيد، فراموش مي كنيد؟

سقوط
X
 • فیلتر
 • Time
 • نشان دادن
پاک کردن همه
پست های جدید

 • چرا مطالبي را كه مطالعه مي كنيد، فراموش مي كنيد؟

  دلايل فراموشي دروس مطالعه شده را مي توان به موارد زير دسته بندي نمود:
  1. بي علاقگي: اگر به مطالعه ي مطلبي علاقه نداشته باشيد احتمال اين كه به آن توجه نكنيد زياد است. درنتيجه نمي توانيد آن مطلب را بفهميد و ياد بگيريد و در حافظه بسپاريد.
  2. متمركز نبودن: اين موضوع نيز به بي علاقگي شما مربوط است. اگر موضوع و مطلبي توجه شما را به خود جلب نكند، روي آن تمركز نمي كنيد و در حين مطالعه به موضوعات ديگر فكر مي كنيد و در نتيجه دچار پرش ذهن مي شويد.
  3. فشار رواني زياد: وقتي از طريق موارد مختلف كه يكي از آن ها حساسيت بيش از حد والدين است تحت فشار رواني زياد قرار داريد براي استفاده ي مؤثر از حافظه ي خود در بدترين وضعيت ممكن هستيد. در اين حالت، هم يادگيري موضوع مشكل است و هم به خاطر سپردن آن.
  4. اطلاعاتي كه سازمان دهي آن ها ضعيف است: به خاطر سپردن قطعات نامنظم اطلاعات، دشوارتر از حفظ كردن اطلاعاتي است كه به طور منطقي تنظيم شده اند.
  5. ارتباط و اتصال ضعيف اطلاعات: اصولاً مغز مطالبي را به خاطر مي سپارد كه به صورت مجموعه اي هستند. اگر ارتباط بين اطلاعاتي كه در مورد موضوعي خاص به ذهن مي سپاريد ضعيف و نامنظم باشد به ياد آوردن آن مشكل است.
  6. اطلاعاتي كه مدت زمان زيادي از آن گذشته است: اگر مدت زمان زيادي از مطالعه ي يك مطلب گذشته باشد و مرور و تكرار و تمريني بعد از مطالعه ي آن نباشد قطعاً اطلاعات به فراموشي سپرده مي شود؛ بنابراين تكرار و تمرين و مرور اطلاعات بعد از يادگيري آن بسيار اهميت دارد.

خبر

سقوط
No announcement yet.
درحال پردازش...
X